FAQ - nejčastější otázky

Otázka: co když budu ještě potřebovat dokoupit na pár metrů mozaiku, špatně jsem počítal ?

Pokud Vám bude pár metrů chybět,zastavte práci, tak aby jste měl vždy dodělanou ucelenou plochu (od rohu k rohu),dle Vašich požadavků zašleme potřebné množství poštou do 48 hod..Namíchame i menší množství mozaiky,dle požadavků chybějících m2.

Otázka: mám podklad penetrovat, když mám kvalitně vystěrkovaný povrch s perlinkou, fasádním sítem?

Pokud je podklad prokazatelně dostatečně pevný,nezprašuje se, není extrémně savý  a v podobném odstínu jako mozaika – pak není penetrace nutná. Jejím použítím ale nic neztratíte, naopak se sjednotí savost takového podkladu a zasychání mozaiky je rovnoměrné.

Otázka: jak s dopravou? Rokytnice je daleko od našeho staveniště

Viz Obchodní a dodací podmínky.

Otázka: jaké jsou s tímto typem omítky kvalitativní zkušenosti?

Jedná se o ryze český  výrobek, který vyrábí firma Barvy a Laky Teluria již několik let. Mozaiková omítka je vyrobena z velmi kvalitních barvených písků nebo vápenců. Pojivo má vynikající odolnost vůči  vlhkosti.

Otázka: “Mohu použít omítku i v trvale vlhkém prostředí ?“  „Mohu omítku použít na sokl u starého domku, který nemá ( nebo je nevyhovující ) vodorovnou izolaci ?“  

 Do trvale vlhkého prostředí a nebo na části soklů a stěn, kde není ( nebo je nedostatečná) izolace proti zemní vlhkosti není mozaiková omítka vhodná. Trvalému styku s vodou je nutno zabránit funkčním odizolováním.

Otázka: jak se tento materiál udržuje?

Je světlostálý a nevyžaduje žádnou větší  údržbu. Časem usazené nečistoty lze jednoduše omýt vodou s přídavkem saponátu. Pro omytí použijte např obyčejný hadřík,  měkký kartáč nebo smetáček. U většího znečištění lze také použít zařízení WAP (velmi citlivě nastavit tlak !) .

Otázka: jakou poskytujete splatnost na Váš materiál?

Obchodujeme  zásadně za hotové, případně platba předem - proforma faktura.

Otázka: nemohu se rozhodnout jakou barvu, internet pouze napoví.

Pokud máte vážný zájem, ne pouhou zvědavost, zasíláme vzorkovník mozaik dle Vašeho požadavku viz.zasílání vzorků.